Kur tieši skatīt un tad kā izvēlēties auto riepas?

Ikkatrs zina, ka parasti auto riepu maiņa tiek veikta 2 reizes gada laikā – pavasarī un vēl pirms ziemas. Biežāk tieši ar šīm zināšanām arī viss beidzas, turklāt reti kurš auto īpašnieks zinās nianses, ar ko gan auto riepas atšķiras savā starpā, kā arī kam pievērst īpašu uzmanību, meklējot, piem., ziemas riepas. Diezgan daudziem cilvēkiem vislabāk patīk tā dēvētās vissezonas riepas, jo pastāv kļūdīgs priekšstats, kad, uzliekot šādas riepas, visas problēmas iespējams atrisināt vienā rāvienā. Tomēr katram šoferim ir tieši svarīgi izprast, ka riepu montāža un maiņa savam automašīnas ir jāuztver nopietni. Jo no riepu tipa ir atkarīgs ne vien trokšņa līmenis salonā, taču arī tas, ka auto saķeras ar ceļu un pati braukšanas ērtība!

Auto riepu parametri, ko tad jāskatās pirms riepu iegādes

Kad tiek izvēlētas riepas savam auto, vērsiet uzmanību ātruma un slodzes indeksam, auto riepu profila augstumam, riepu platumam un pēc tam protektora zīmējumam. Jāņem vērā cilvēka braukšanas stils. Braucot pa pilsētu un auto sacīkstēm būs vajadzīgas pilnīgi atšķirīgas auto riepas. Būtiski atcerēties, kad, braucot pa asfaltētu vai grunts ceļu, riepu īpašības atšķiras savā starpā. Būtisks ir arī Jūsu auto veids – tas ir kāds mazs auto vai autobuss. Vajadzētu arī iegaumēt, kad ne jau visu laiku diezgan lētas riepas būtu atbilstošākais risinājums, jo šeit tiek runāts par drošību. Labāk izvēlēties kaut ko pa visu. Ne jau mazāk svarīgs moments ir sezonāls raksturs. Vasaras riepas parasti tiek lietotas temperatūras grādos no +5°C. Tādām auto riepām ir noteikta stingrība, kura ļauj saturēt formu arī karstās gaisa temperatūrās. Bet minētais parametrs nepieļauj lietot auto riepas ziemas mēnešos, jo mazā temperatūrā viņas “paliek aukstas”, kas tad noved pie tā, ka tiek samazināta veiktspēja. Ziemas sezonai jau tiek izmantotas speciālas ziemas riepas, kuras tad izmanto konkrēti pie temperatūras līdz +5°C. Aukstās sezonas riepu atšķirība ir mīkstas gumijas pārklājums. Pat lielā aukstumā tās gandrīz nekad nepaliek cietas, kas ļauj noturēt auto vadīšanu. Bez tam šīm riepu gumijām tiek izgrieztas lameles rakstā. Tieši tie ir zigzaga formas robi, kuri sniedz iespēju gūt drošu saķeri ar apsniegotu vai arī apledojošu ceļa segumu. Vien riepām jau ar dzelzs radzēm varētu nebūt lameles. Vissezonas riepas – var lietot jebkuros laikapstākļos visu gadu. Tās būs mīkstākas jau par vasaras riepām un cietākas par ziemas. Gumijai tiek pievienotas īpašas sastāvdaļas, kuras jau ir izturīgas pret nodilumu karstā laikā. Bet jau ir vērts atminēties, ka vissezonu riepas labāk izvēlēties tikai valstīs, kur ir maigas ziemas.
Piemēram, ja rodas neskaidrības riepu piemeklēšanā, vislabāk būtu doties tieši pie profesionāļa.

Kā pareizi uziet riepu pārdevēju?

Kad tiek skatītas riepas Rīgā vai citur Latvijā, mēs pašu atrašanu sākam tiešsaistē. Tāpēc moderns riepu serviss noteikti ir ar vietni. Riepu maiņa visbiežāk ir divas reizes gadā, ir izcili, kad eksistē pieejama arī riepu noliktava, kurā uzglabāt savas auto riepas līdz sākas brīdis tās mainīt. Nozīmīgi, ja servisa piedāvājuma klāstā būtu ne vien auto riepas, bet piemēram riepu diski, kā arī tiks sniegti dažādu veidu pakalpojumi, piemēram, ātra riepu montāža. Nozīmīgs apstāklis, kad tiks pirktas pavisam jaunas riepas vai mainītas uz savām sezonai piemērotajām, būs riepu balansēšana, tā kā pretējā gadījumā varētu nebūt droša braukšana. Vienmēr apskatiet rekomendācijas, patlaban onlainā var atrast visu, kas tad savukārt Jums atvieglos sameklēt īsto riepu garāžu. Būtiski būs kvalitatīvi speciālisti, kuri gan mainīs auto riepas, gan arī rekomendēs vislabākos riepu variantus.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *