PARĀDU PIEDZĪŠANAS KOMPĀNIJU DARBĪBAS VEIDI LATVIJĀ

Parādu piedziņas firmas ir uzņēmumi, kuriem komersanti un pakalpojumu sniedzēji uztic finanšu līdzekļu atgūšanu no klientiem. Lai atrastu piemērotāko risinājumu saistību izpildei, iespējams saņemt dažāda veida konsultācijas. Parāda atgūšana ir likumīgs process, un visa tā laikā ir pieejamas dažāda veida konsultācijas un atbalsts visām iesaistītajām pusēm. Populārākie veidi tam, kā darbojas parādu piedziņas firmas, ir inkaso un cesijas līgumi. Parādnieks par parāda esamību tiek informēts rakstiski un piedāvāts apmaksas datums. Tiek dotas 3 nedēļas lēmuma apstrīdēšanai. Parādu vienmēr ir iespējams nomaksāt pa daļām, tādēļ nevajag bīties no piedziņas uzņēmumiem, bet sadarboties ar tiem.

KĀDI IR PAZĪSTAMĀKIE PARĀDU RAŠANĀS VEIDI?

Ārpus tiesas parādu piedziņa ir viens no populārākajiem veidiem kā uzņēmumiem atgūt savu naudu. Viens no populārākajiem veidiem kā cilvēkiem mēdz rasties dažāda veida parādsaistības, ir nenomaksāti kredīta un līzinga aizdevumi. Parādu piedziņas pakalpojumi, lai arī biežāk tiek izmantoti kā juridisku personu veids naudas atgūšanai, to var izmantot arī fiziskas personas(vairāk skatīt te – cesija). Nesamaksātas saistības tiek iekļautas sava veida melnajā sarakstā un radīs problēmas ne tikai kredīta ņemšanai, bet arī nomaksas preču iegādei un atsevišķu pakalpojumu saņemšanai.

KĀ MAZINĀT KREDITORU ZAUDĒJUMUS PARĀDA ATGŪŠANAS LAIKĀ?

Ārpus tiesas parāda atgūšana ir populārākais veids, kā tiek atgūti nesamaksātie līdzekļi. Vēl viens veids, kā tiek nokārtotas šāda veida saistības, ir ar cesijas palīdzību. To parasti izmanto reizēs, kad tiek prognozēta problemātiska parāda atgūšana. Cesijas līgums paredz, ka parādu nopērk piedziņas firma un tādējādi tiek mazināti zaudējumi, kas var rasties parāda laicīgas neatgūšanas reizēs. Šie pakalpojumi pieejami arī ārpus Latvijas. Viss parāda atgūšanas process tiek uzraudzīts no parāda atgūšanas uzņēmuma puses, piemēram, sākot ar informatīvas vēstules sagatavošanu un izsūtīšanu un zvanu veikšanu, kā arī maksājumu uzraudzīšanu. Abas puses ir ieinteresētas saistības nokārtot un, inkaso gadījumos, to gaida arī trešā pusē, tādēļ sadarbošanās ir labākais veids kā to panākt.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *